“HITTEL ÉS SZAKÉRTELEMMEL”

Nemzetközi tréning a keleti partnerekért

Szerző: Főadmin Bejegyzés: 2015. december 01., kedd 11:42

 

A Visegrad Fund elnevezésű alap támogatja azt a nemzetközi projektet, amelynek keleti partnerség programja grúziai és örményországi NGO-k, azaz nem kormányzati, civil szervezetek munkatársait készíti fel tevékenységük folytatására. A Baptista Szeretetszolgálat, mint fő pályázó cseh és szlovák partnereivel, a szakemberek együttműködésével részben például arra készíti fel a grúz és örmény civileket, miként tudják programjaik finanszírozását hosszú távon is biztosítani, megvalósítani, s ennek során rámutatnak arra, mire van szükségük ahhoz, hogy működésük megfelelő legyen. Nemrégiben a grúz fővárosban, Tbilisziben rendeztek egy négynapos tréninget, amelynek során a résztvevők gyakorlati feladatokat is kaptak az előadóktól, közöttük Gál Dávidtól, a Baptista Szeretetszolgálat nemzetközi igazgatójától és Baczkó Zsuzsanna programvezetőtől: a tréning alapja egy nyáron elkészült tananyag volt.Tbilisziben a grúz hallgatókat oktatták a Baptista Szeretetszolgálat munkatársai, a program a tervek szerint januárban az örmény fővárosban, Jerevánban az örmény hallgatók képzésével folytatódik majd.       

KAPCSOLÓDÓ HÍREINK

Adománygyűjtés a mianmari földrengés károsultjai, sérültjei érdekében!

Mianmar - Súlyos, 7,7 erősségű földrengés rázta meg Mianmart és a környező országokat. A bajbajutottak megsegítése érdekében adománygyűjtést indított a Baptista Szeretetszolgálat.

Az egészségügyi segítségnyújtás újabb sikeres állomása Csádban

N’Djamena - A Baptista Szeretetszolgálat a Hungary Helps Ügynökség támogatásával nemrégiben sikeres infrastrukturális fejlesztéseket hajtott végre a kórház szemészeti osztályán.

Szülésznők képzésével folytatódik a Szeretetszolgálat csádi programja

N'Djamena - A Baptista Szeretetszolgálat munkatársai folytatják csádi humanitárius programjukat. Ez már nem az első afrikai ország, ahol támogatást nyújt a segélyszervezet, amely a külföldi programok végrehajtásával párhuzamosan tevékenységének kilencven százalékát továbbra is magyarországi szociális és oktatási intézményekben végzi.

Lap tetejére